Miss panenka Středočeského kraje

Miss panenka

Základní škola Lužec nad Vltavou je hrdým účastníkem soutěže Miss panenka Středočeského kraje, která probíhá pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje paní Jaroslavy Pokorné Jermanové.

Středočeský kraj s Českým výborem pro UNICEF vyhlásil druhý ročník soutěže pro žáky základních a středních škol Středočeského kraje „Miss Panenka – junior“. Tato soutěž navazuje na projekt UNICEF ČR „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“. V rámci soutěže naši žáci vyráběli panenky. Tři nejhezčí panenky z celé školy, jsme zaslali do finále. Z finalistek bude prostřednictvím on-line hlasování na internetu vybraná nejkrásnější Miss Panenka. Autoři tří nejkrásnějších panenek se zúčastní cesty do centrálního skladu humanitární pomoci Unicef v Kodani. 

Všechny vyrobené panenky budou poté nabízeny k adopci za 600 Kč.

Jak jsme vybírali nejkrásnější panenky.

Vybrat nejkrásnější panenku bylo opravdu těžké. Nakonec rozhodlo hlasování. Všechny panenky byly vystaveny v hale školy a žáci a pedagogové se zúčastnili anonymního hlasování, při kterém měl každý možnost dát svůj hlas třem panenkám.

Vítězné panenky (abecední řazení):
  • Amálie – Autorka: Marta Stefanchuk
  • Rybana – Autorky: Michaela Stachová, Anežka Tynková, Erkelej Boukalová 
  • Spider-Man – Autoři: Štepán Rampas, Kevin Tauchman, Michal Mikeš, Matyáš Soukup