S knížkami jsme kamarádi

Ve spolupráci s Mateřskou školou jsme i v letošním školním roce společně přistoupili k projektu „CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM“, naše oddělení s tématickým plánem „S knížkami jsme kamarádi“ motivovaným příběhy chlapce Kryštofa Robina z oblíbené dětské knihy „Medvídek PÚ“. Setkání spojené se čtením, poslechem, propojené recitací, zpěvem, společnými hrami a tvořívými dílničkami.

Naše 1. setkání s dětmi z MŠ proběhlo v měsíci listopadu ve třídě Sluníček. Starší školáci se pochlubily svými čtenářskými dovednostmi, děti z 1.třídy recitačním pásmem Hrátky nejen se zvířatky. Všichni společně jsme si za doprovodu kytary zazpívali písničku o medvídkovi PÚ, kterou děti ze školní družiny samy složily a na závěr v rámci tvořivých dílen všichni společně ve skupinkách malovali postavičky z předčítaného příběhu v životní velikosti, které se jim moc povedly.

Děkujeme za hezky strávené odpoledne šikovným posluchačům, zpěvákům a malířům a těšíme se na 2. setkání v novém roce.

Za ŠD I. Martina Mertová