Kdo dojde první do Říma?

Kdo dojde první do Říma?

 

Soutěž skupin o to, která z nich dojde jako první do italského hlavního města. Řím bylo město mnoha památek a hlavně

spojovník cest jednoho z největších impérií, které náš svět poznal. Nejen proto se říká, že „všechny cesty vedou do Říma“.

 
Cesta do Říma měří 1267 km a vy si zkusíte, který tým tam dojde jako první. Soutěžíme i o ceny pro vítěze. Když nám vyjde ŘÍM, tak příště zkusíme třeba Tokio, New York nebo. . .
Co potřebuješ? Chytré hodinky, které nám pomohou při měření kroků a aplikaci, která nám přepočítá dané kroky na kilometry. Například aplikace zepp, amazfit, apple app apod.
 
Jak si vybrat tým/skupinu? Jestli máš přátele skrz celou školu, tak není problém. Skupina se bude skládat z 5ti dětí od 4. do 9. třídy (příklad: 2 děti ze čtvrtého ročníku, 2 děti ze šestého ročníku plus 1 osmák). Jestli najdeš pouze 3 kámoše, nevadí. Uznám i tým čtyřčlenný. Ale pamatuj, že budeš mít značnou nevýhodu, tak se koukej snažit a přátele vyhledej.
 
Jaká jsou pravidla? Každou neděli zašlete na email zprávu, ve které uvedete tým (jméno) a počet kroků za celý týden (pro správnost informací mi zašlete screen obrazovky vašeho mobilu (aplikace) tak, aby bylo zjevné, kolik kilometrů jste za týden ušli). Informace se zanesou do tabulky. Ta bude vyhodnocovat vaše výsledky a sčítat kilometry za celý tým.
 

POZOR!!! Do 26. 3. musíte zaslat členy vaší party a také její jméno (vtipné jméno, buďte kreativní). příklad: Pokémoni, Nový, Žížala, Lepek, Kopřivová, Lopata

Do závodu se mohou zapojit všichni, tudíž i učitelé, kteří jako děti mohou zasílat na email svoje výkony a být jak CAESAR (Cézar), který vedl Římany v dobách jejich největší slávy. Pokud jsou RODIČE soutěživí a chtějí se zapojit, mohou. Nandejte to svým ratolestem a buďte jim příkladem. Neváhejte a přidejte se k naší pouti do Říma.

Kontaktní email pro děti: adam.kucera@zs-luzec.cz
Kontaktní email pro rodiče: marek.penik@zs-luzec.cz
Shrnutí a klíčová slova: chytré hodinky, aplikace, NEDĚLE VEČER, Řím, chůze, pohybová aktivita, email, třída.
Bc. Adam Kučera