Naše druhé setkání s dětmi v mateřské škole proběhlo ve třídě Sluníček první březnový den. Sluníčko nám svítilo na cestu a my jsme se našich kamarádů ze školky nemohly dočkat a také děti ze školky nedočkavostí o polední pauze nemohly usnout. Tentokrát jsme přišli s pohádkou „O Kociánovi a princezně Mařince“, kterou předčítaly děti ze 3. a 4. třídy, a která se odehrávala v květinkovém královstí. Svými čtenářskými dovednostmi se děti opravdu pochlubily. S pohádkou jsme si potom na téma květinek, zvířátek a přírody hráli. Děti z družiny recitovaly básničku „Vesničky“, ke které si samy nakreslily obrázky rostlin a přiřazovaly je k názvům vesniček, představovaly svá příjmení a příjmení ostatních lidí, která připomínají něco z přírody a svými nakreslenými obrázky všechny pobavily. Zároveň si velmi zajímavou a hravou metodou upevnily své znalosti. Na závěr jsme se společně naučili hádankové rozpočítávadlo a zahráli si hru na lidská povolání pantomimou.

S úsměvem jsme se rozloučili, předali nakreslené obrázky a těšíme se na další setkání, které proběhne v měsíci dubnu.

Martina Mertová