Ve čtvrtek 15. 2. 2018 byl ředitelce školy, do soukromé schránky v místě bydliště, doručen anonymní dopis. Originál tohoto dopisu byl zaslán na obecní úřad v Lužci nad Vltavou. Starosta obce, Patrik Rollo, anonymní dopis obdržel v pátek 16. 2. 2018.

Dne 16. 2. 2018 odeslala ředitelka školy dopis řediteli Středočeského inspektorátu Mgr. Petru Drábkovi k posouzení, zda jsou pro ČŠI uvedené důvody podnětem k šetření a anonymní dopis zaevidovala jako stížnost.

Odpověď zástupce ČŠI z 20. 2. 2018:

Vážená paní ředitelko,

z pověření ředitele Středočeského inspektorátu Mgr. Petra Drábka reaguji na Váš e-mail ze dne 16. února 2018.

Obrátila jste se na Českou školní inspekci (dále ČŠI) s dotazem, zda je Vámi zaslaný anonymní podnět důvodem pro šetření ČŠI v Základní škole Lužec nad Vltavou, p. o. K uvedenému Vám sděluji, že anonym není adresován ČŠI a neobsahuje žádná konkrétní tvrzení a není tudíž podnětem, kterým by se ČŠI měla zabývat.

V anonymním dopise byla od ředitelky školy požadována personální opatření. K tomuto požadavku se ředitelka školy vyjadřuje následovným způsobem:

Při řešení pracovněprávních vztahů postupuje ředitelka vždy v souladu se Zákoníkem práce a při stanovování úvazků je primárním kritériem aprobovanost pedagogů.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..