Světový den vody si již od roku 1993 každoročně připomínáme 22. března. Svým vystoupením ke Dni vody přispěli i žáci naší Základní školy v Lužci nad Vltavou a prezentovali své příspěvky v Mělníku, kde slavnost probíhala. Počasí Dni vody skutečně přálo- pršelo. I přesto naše děti déšť neodradil, sehrané divadlo, pásmo básní, taneční i pěvecké vystoupení u diváků sklidilo úspěch. Během slavnosti si někteří naši žáci zasportovali, jiní využili možnosti bezplatných vstupů do mělnických kulturních památek.

Se svým projektem „ Voňavá prádelna“ se představili žáci osmého ročníku. Vybrali si úkol vskutku nelehký, neboť se inspirovali domácností našich prababiček a vyrobili prací prostředek čistě z přírodních surovin. Hotový prášek, jenž pojmenovali Perla,  poté spolu s dalšími recepty na přírodní čistidla rozdávali návštěvníkům akce. Ve stánku mohli kolemjdoucí také shlédnout výrobky našich žáků.

Mgr. Barbora Prchalová, Mgr. Iveta Králová Fonioková