Letos se konal po celém světě již 17. ročník projektu na podporu dětského  čtenářství – Noc s Andersenem. V pátek 31. 3. 2017 se tato akce konala na více než 1660 registrovaných  místech, jedním z nich byla i naše škola. Oproti loňskému i předloňskému roku, kdy u nás probíhaly pouze pohádkové večery, jsme i my prožili  ve škole svou ,,Noc s Andersenem“.

Tématem se stal pohádkový komiks – Čtyřlístek. Tak tedy nejen naše žáky po celý večer provázely čtyřlístkové postavičky – Fifinka, Bobík, Myšpulín a Pinďa. Pro tuto akci bylo vydáno i speciální číslo Čtyřlístku s názvem Noc v knihovně, které malé čtenáře inspirovalo k vytvoření vlastního komiksu. Děti si z pohádkového večera neodnesly pouze nové vědomosti, ale prožily jistě i zábavný večer plný dobrodružství, hádanek a úkolů, a protože se probudily do prvního aprílového dne, tak i spoustu vtipů.

Vše se samozřejmě neobešlo bez podpory maminek – paní Lapkové, paní Sálové i paní Vurmové, děkujeme jim za sladkosti i připravenou snídani pro naše nocležníky!

Mgr. Ivana Ševčíková, Mgr. Barbora Prchalová

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..