V pátek 11. října se v KaSS v Lužci nad Vltavou uskutečnil již čtvrtý ročník projektu Lužecké dýňování. Malí i velcí návštěvníci mohli stejně jako v předchozích letech ochutnat pokrmy z dýní,zasoutěžit si o sladké odměny, odreagovat se v naší výtvarné dílničce či se zúčastnit soutěže o „Nejhezčí dýňové strašidlo“.

Zajímavostí tohoto ročníku bylo, že se naše „dýňová kuchyně“ rozrostla o nové pokrmy ze zahraničí a stala se tak téměř mezinárodní. Návštěvníci tak vedle tradičních jídel jako je dýňová polévka či dýňový koláč mohli ochutnat i vietnamskou pochutinu Che či dýni pečenou na medu, což je ukrajinský recept.

Nejnapínavější však opět pro nás byla asi soutěž o „Nejhezčí dýňové strašilo“, v níž mohli návštěvníci hlasovat. Přestože se o tento titul v letošním ročníku ucházelo méně dýňových strašáků než loni, byly jejich hlasy o to vyrovnanější. Po sečtení všech hlasujících lístků se na prvních třech místech umístili tito žáci: na prvním místě Jan Král (III. třída), na druhém Sebastian Valenta (III. třída) a bronzovou příčku obsadil žák II. třídy Kristián Černohorský.

Výhercům gratulujeme a příští tok se těšíme opět na viděnou 🙂
Mgr. Iveta Králová Fonioková