CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM – S KNÍŽKAMI JSME KAMARÁDI –  ROZLOUČENÍ

V měsíci květnu proběhlo další, předposlední setkání našich školáků ze školní družiny I. s dětmi ze třídy „Sluníček“ z MŠ. Starší děti z družiny znovu předvedly své čtenářské dovednosti, tentokrát s příběhem z večírku na počest PÚOVI a jeho rozloučení. Mladší školáci tento příběh zdramatizovali svými plyšovými postavičkami zvířátek a předvedly své herecké i recitační dovednosti. Tentokrát jsme na naše setkání přizvali návštěvu z největší lužecké čtenářské dílny – knihovny – paní knihovnici Peroutkovou s knížkami, se kterými učíme děti být kamarády, což je také jedním z cílů tohoto společného projektu. Knížky jsme si prohlíželi, povídali si o nich a vykreslovali známé pohádkové postavičky. Nechyběly ani společné písničky při kytaře, se kterými jsme si zpříjemnili společné setkání, na které se děti vždy moc těší. Všichni se těšíme na naše poslední červnové setkání, tentokrát ve venkovních prostorách zahrady mateřské školy. 🙂

Martina Mertová